Alüminyum Kutu Kola Hurda Fiyatı

Alüminyum kutu kola hurda fiyatı günlük olarak değişmektedir. Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorsanız hurdacı telefon numaralarından bizimle iletişime geçin. Kg miktarı önemsemeden tüm alüminyum kutu hurdaları adresinizden alınır. Eğer hurda temiz ise %100 oranında alüminyum kutu kola hurda fiyatı sunulur ve yerinden alınır. 

Hurdacı Ara: 0545 205 38 44

Kutu kola veya diğer meyve aromalı metal kutu içecekler insanlar tarafından sık tüketilir. Yılda binlerce ton kutu hurdası çöplere veya sokaklara atılmaktadır. Kutu hurdaları gözün görüğü her yerde bulunur. Ancak kutu alüminyum kula alan hurdacılar gezerek bu hurdaları toplaması mümkün değil.

Metal içecek kutularının 1 tane ağırlığı çok azdır. Günde binlerce kutu kola metali toplansa dahi o günün işçilik masrafını kurtarmaz. Haliyle hurdacılar bu şekilde bir çalışma yapamazlar. Halhalcı denilen sokaklardan hurda toplayan kardeşlerimiz çöpten ve gözlerine çarpan diğer kutu hurdalarını toplayarak en azından yüzde oranda baya düşürürler.

Alüminyum Kutu Kola Hurda Fiyatı Nelere Bağlı

Hurda alüminyum kutu fiyatları hurdanın öncelikle temiz olmasına bağlıdır. Bu hurdaları getiren hurdacılar çoğunlukla hurda içerisine toz ve toprak gibi metal olmayan yabancı maddeler karıştırarak hurdasını daha yüksek fiyata satmaya çalışırlar. Bu durum etik değildir ve alıcı hurdacı tarafından hemen anlaşılır.

Alüminyum kutu içerisine taş ve toprak gibi maddeler koyup ezenler de bulunmaktadır. Bunu yaparak daha yüksek kilo getirmeye çalışırlar. Yıllardır bu işleri yapan hurdacılar bu gibi şeyleri hemen anlar. Böyle bir durumda alım gerçekleşmez. Alınsa dahi kutu kola hurda fiyatı düşük verilir. 

İçecek kutularının üretiminde başı kola, fanta ve meyve suları çekmektedir. Enerji içecekleri de alüminyum kutulardan üretilir. Çok tüketilen bu ürünler çöplere veya ne yazık ki sokaklara atılmaktadır. Bu hurdaları toplayan gezen hurdacılar büyük alüminyum teneke kutu alan yerler satış gerçekleştirir.

Teneke Kutu Geri Dönüşümü Neden Önemli

1 teneke kutunun ağırlığı 100-200 gram olsa da bu kutulardan her gün milyonlarcasının çöpe atıldığını düşünün. Ne kadar çok bir miktar değil mi? Çevreyi ne kadar kirlettiğini tahmin bile edemezsiniz. En azından sağda solda gördüğünüz kutuları bize getirirseniz güncel teneke kutu hurda fiyatları üzerinden alabiliriz. 

Akşamları parkta toplanan insanlar veya sokakta gezen insanlar susuzluklarını gidermek amacı ile kolay ve pratik olduğundan kutu içecek alırlar. Ülkemizde işlek olan tüm noktalarda büfe tarzı işletmeler bulunur. Bu işletmelerden kolayca alım yapılabilir. İnsanlarımız ne yazık ki eğitimsiz. İçecek bittikten sonra kutusunu kaldırıp sağa sola atarlar. Evde bir poşette biriktirip alüminyum teneke kutu hurda fiyatları ile bize satmaya üşenirler. 

Alınan Alüminyum Kutu Hurdaları Hangi İşlemlerden Geçer Maddeler Halinde

  1. İlk işlem sizlerin bize hurda teneke kutu fiyatları ile sattığınız içecek kutuları kg miktarı ile çarpılır ve ortaya bir sonuç çıkar. Tüm içecek kutuları alüminyum metalinden üretilmesi sebebiyeti ile kutunun kola, fanta, vişne suyu, portakal suyu veya diğer meyve kutularının olmasının hiç önemi yoktur. Tüm kutu hurdaları aynı statüde değerlendirilir. 
  2. Anlaşmaya varılan hurda nakit ödemesi yapılır. Eğer adresinizden almışsak hurdacı kamyonu hurdacı adresimizde belirli bir noktaya yıkımını yapar. Yıkılan yer eğer toprak olursa toprakla karışırsa kola kutusu hurdası fiyatı düşme gösterir. Bu sebeple beton bir yere yıkılıp toprak ile karışmaması lazım.
  3. Ardından hurda taşımada kullanılan kato dediğimiz aletle presleme makinesine atılır. Binlerce kilo basınç ile preslenen kutu hurdaları 1 metreye 1 metre dikdörtgenler halini alır. Son olarak dükkandaki forklift gelerek hurdaları depoya düzgünce istifler.

Bira Kutuları Alüminyum Kutulardan Oluşur

Bira kutuları da alüminyum kutulardan oluşur. Diğerlerine oranla bira kutu hurda fiyatı hiç farklılık göstermez. İçerisindeki sıvının farklı olması fiyat üzerinde sıfır etki yapar. Bire kutuları diğer içecek kutularına oranla daha büyüktür. Daha az sayıda bira kutusu hurdası daha çok sayıda meyve suyu içecek kutusuna eşdeğer olur.

Hurdacı olarak kutu hurdalarını geri dönüşüme kazandırmaktan gurur duymaktayız. Her yıl tonlarca bira kutusu ve diğer içecek kutularını geri dönüştürerek çevre temizliğine büyük katkı sağlıyoruz. 

Alüminyum İçecek Kutuları Nasıl Üretilir

Alüminyum üretiminde en önemli noktalardan birisi alüminyum kutu kola hurda fiyatı. Hurdaya ayrılanlar yenisinin üretilmesini kolaylaştırır. Peki neden böyle. Kutu üretiminde önemli olan husus mümkün olan en az metal malzemesini kullanarak ürün elde etmektir. Kutu dış yüzeye mümkün olduğu kadar ince tutulur.

Bu inceliği sağlamak en incesini sağlamak daha doğrusu yüksek teknoloji gerektirir. Eğer elinizde alüminyum kutu hurda fiyatları düşük olduğunda aldığınız alüminyum metali varsa biraz kalın olsa da üretim sağlanabilir. Yüksek teknoloji gerektirmeyen bu iş ile üretim masrafları düşer.

Alüminyum hacmi hesaplanırken türev ve limit gibi matematiksel işlemler uygulanır. Matematik ile hesaplamalar yapılarak mümkün olan en düşük madde kullanımı ile ürün ortaya çıkartılır. Kullanılan maddenin miktarına göre teneke kola kutusu hurda fiyatları değişebilir. Hurdacı hizmetleri arasında hurda kutu alımları başı çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA