Alikobant Hurda Fiyatları

Alikobant hurda fiyatları günlük olarak değişmektedir. Güncel alikobant hurda fiyatları öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Değerli kompozit türü olan alikobat alikobant alan hurdacılar ile yüksek fiyatlardan alınmaktadır. Alikobant İngilizce “Alucobond” kelimesinin Türkçe yazılmış halidir.

2 tür alikobant bulunmaktadır. Alüminyum levha arasına yalıtım malzemesi konularak üretilen alikobantlar alüminyum kompozit panel olur.  Alüminyum kalınlığı 1-2 cm arasında değişebilir. Yine dolgu malzemesi de 1-3 cm arasında olabilmektedir. Bu gibi olasılıklar alikobat hurda fiyatları üzerinde etki eder.

Alikobant ürünü satılırken metre kare ile satılır. Metrekarsi hesaplandıktan sonra adeti ile çarpılarak fiyat ortaya çıkar yanlız alikobant hurdası alan firmalar kilo ile alım yapar. Bu hurdaların bir tarafı boyalı diğer tarafı boyasız olur. Boya renkleri isteğe göre seçilir ve üretici firma bu renklerde üretimini yapar. Çok istek olan renkleri ise stoklarda her zaman bulabilirsiniz.

Alikobat Hurda Fiyatları ve Hurdacı Alım Fiyatları

İlikobant sıfır fiyatları hurda fiyatlarına oranla daha pahalıdır. Alikobant hurdaları satılmadan önce sökülmeleri gerekir. Söküm işini kendiniz de yapabilir, dilerseniz bizimle iletişime geçip biz de sökebiliriz. Hurdacı çalışanları bina dış cephesine hiç zarar vermeden sökme işlemini yapar.

En çok tüketilen alikobant renkleri metalik renklerdir. Bu renkler bina dış cephesine hoş bir görünüm katar.

  • Ral
  • Silver

Kullanım alanları dış cephe kaplama, giydirme ve mantolama. Mantoloma amacı ile kullanımı da yaygın. Mantolama sökümleri alikobant hurdası alan yerler de en çok karşılaşılan hurda.

Alikobat Tabela Olarak Da Kullanılır

Alikobant hoş bir görüntüye sahiptir. Tabela yapımında da kullanılır. Işıklı tabelalar çoğunlukla alikobat ile üretilmektedir. Hurdacılar bu tabelalerı sökerken eğer yüksek noktada iseler dikkat etmeleri gerekir. Eğer dikkat edilmezse can ve mal kaybına sebebiyet verebilirler. Işıklı tabelalar kablo hurdası içerir. 20 kilodan fazla kablo içerirse alikobant hurda fiyatları daha fazla artar.

Alikobant Neden Tercih Edilir

Alikobatn öncelikle hafiftir. Hafif olması kullanımını ve döşemesini kolaylaştırır. Dış cephe kaplamasında kullanılan bu malzeme hafif olması can güvenliği yönünden de fayda sağlar. Eğer hafif olmayan bir malzeme kullanılırsa işçilik ve nakliye masrafları artar.

Malzmenin kg değeri düşük olması gözünüzü korkutmasın. Alikobant hurda fiyatları yüksek fiyat ile satılır.

İkinci El Alikobant Hurdası Bulunur

Sökülen alikobantlar çalışanlarımız tarafından zarar vermeden sökülür. Köşeleri ezmeden ve çizmeden hurdacı deposunda çıkma ikinci el ürün olarak satışa sunulur. Müşterilere kilo ile satış yapılmaktadır.

Sıfırını almak sizlere daha pahalıya gelebilir. Temiz ikinci el ile daha fazla para harcamaktan kurtulabilirsiniz.

Alikobant Hurdası Kullanım Bölgeleri

Alikobatn en fazla bina giydirme sektöründe kullanılır. Alikobant ile kaplanan yüzeyler kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korur. Hoş bir görüntü ile binanız ilgi odağı olsun.

Metal ile plastiğin karışması sonucu sağlam bir hal alan Alikobant hurda fiyatları binayı dış etkilere karşı korur. Alikobant temizliği de dikkat edilmesi gerekir. Özel bir malzeme olan bu ürün üretici fabrikanın verdiği bilgiler doğrultusunda belirli maddeler ile temizlenmelidir.

Kalitesiz ve uygun olmayan temizleyiciler özellikle boyada hasarlara yol açar ve görünümü kötü yönde etkiler. Ömrünü de kısaltabilir. Binlerce lira masrafa girebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA