Hurda Talaş Fiyatları

Hurda talaş fiyatları aşağıda bulunan tabloda verilmiştir. Toptan hurda talaş ve çapak alımlarında verilen teklifler artabilir. Bu sebeple bizimle iletişime geçiniz. Demir talaş fiyatları ve alüminyum talaş fiyatları anlık olarak takip edilir. Whatsapp programı aracılığı ile fotoğraf atın hemen teklif sunalım. Standart fiyatlar aşağıdadır.

Demir Talaş Fiyatları 1.35 TL
Bakır Talaşı Fiyatları 31.5 TL
Krom Talaş Fiyatları  7 TL
Paslanmaz Talaş Fiyatları  6.3 TL
Sarı Talaş Fiyatı  19 TL
Pik Demir Talaşı Fiyatı 1.3 TL

Hurda talaş alan hurdacı bulunduğunuz adrese gelerek tüm talaş hurdaların alımını yapmaktadır. Fabrikaya hiç zarar vermeden tek bir tane bile talaş hurdası bırakmadan temizliği yapılmaktadır. Talaş hurdası fabrikalardan ve benzeri üretim tesislerinden toplanır.

Hurda Talaş Fiyatları İncelemesi

Hurda talaş fiyatları bire bir aynı metalin katı haline oranla her zaman daha düşük seyir eder. Neden diye soracak olursanız bunun sebebi talaş hurdaları toz ve toprak gibi maddeleri de içerisinde barındırır. Hatta çoğunlukla yağ içeren talaş hurdaları da bulunmaktadır. Temiz talaş bulma neredeyse imkansız seviyededir. Bu gibi nedenlerle talaş hurdası fiyatları daha düşük olur.

Alüminyum talaş diğer talaş metallere oranla çok daha fazla alımını yaptığımız talaş hurda metali. Bunun sebebi alüminyumun yumuşak bir metal olması işlemesini daha kolay kılar. Çok fazla dayanım gerektirmeyen noktalarda işlenecek parçaların da kolay olması sağlamak için alüminyum tercih edilir. Bu işleme sonucunda da çok miktarda alüminyum talaş meydana gelir. 

Demir talaş alüminyum metalinden sonra 2. sırada gelir. Bu talaşlar torna ve fireze makinelerinde metal işleme sırasında meydana gelmektedir. Yağsız kesim makinelerde oluşan demir talaş tehlikesiz atık sınıfına girmektedir. Yağsız kesim makinelerinden elde edilen talaşlar diğer talaşlara oranla çok daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Demir talaş alan geri dönüşüm firması talaş metalin yağlı olup olmadığını dikkate alarak fiyat teklifinde bulunmalıdır. 

Paslanmaz Talaş Fiyatları Neden Daha Yüksek

Paslanmaz talaş fiyatları daha yüksek olma sebebi paslanmaz sınıfında olan metallerin piyasa değerlerinin daha yüksek olmasından kaynaklanır. Piyasa değeri daha yüksek olan metalin talaş fiyatı da haliyle daha yüksek olacaktır. Başlıca paslanmaz talaş fiyatlandırma türleri:

 • Sarı Talaş Fiyatı
 • Bakır Talaşı Fiyatları
 • Alüminyum Talaş Fiyatı
 • Pirinç Talaşı Fiyatı
 • Krom Talaş Fiyatları

Bu talaş metalleri üretim sektöründe başı çeker. Bakır talaşı en nadir bulunan talaş metaldir çünkü fiyat itibari ile en  pahalı olan metalden %30 oranında daha pahalıdır. İncelemeler yapılırken genel hurda talaş fiyatları göz önünde bulundurulmalıdır. Talaş hurda fiyatlarında gözlemlenen artış ve azalışlar hurdacılar için zarar anlamına gelebilir. 

Talaşlı İmalat Tezgahı Yıllık Talaş Kapasitesi

Yıllık üretilen talaşın büyük kısmını demir ve alüminyum talaşı oluşturmaktadır. Demir talaşı üretim miktarı demir talaş fiyatları üzerinde ters etki yapar. Neden mi diyecek olursanız oluşun hurda kg miktarı arttıkça ona biçilen değer de azalacaktır. Bu gibi durumlar hurdacı tarafından incelenmeli ve analiz test sonuçları ile birlikte hareket edilmelidir. 

Tezgahlara göre talaşlar:

 • Planya Talaşı
 • Testere Talaşı
 • Bowerk Talaşı
 • CNC Torna Talaşı
 • Taşlama Makinesi Talaşı
 • CNC Fireze Talaşı
 • Torna Talaşı

Bu tezgahlarda üretilen talaş ve çapaklar aynı hurda talaş fiyatları üzerinden değerlendirilse de burada önemli nokta talaşın kirli ve yağlı olup olmamasıdır. Yağlı ve kirli olan talaşlar daha düşük fiyatlara satışı yapılır. Her hurdacı bu talaşların alımlarını yapamaz. Bu talaşlar tehlikeli atık sınıfına girer ve sadece tehlikeli atık geri dönüşüm belgesi olan hurdacılar bu hurdaları alabilir. 

Metaller içerisinde talaşın yağlı olup olmaması en fazla alüminyum talaş fiyatı ve demir talaş fiyatları üzerinde etkisi vardır. Paslanmaz olan sarı, bakır ve krom metaline oranla daha ucuz olmaları bunu sağlar. Talaşların yağ ile kaplanması fiyatlandırmada analiz test sonuçlarında hatalara neden olabilir. Bu talaş hurdaları alan geri dönüşüm firması bu konuya dikkat etmelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA