Bronz Hurda Fiyatı

Bronz hurda fiyatı genel hurda fiyatlarına bağlı olarak değişmektedir. En güncel bronz hurda fiyatı öğrenmek için bizimle iletişime geçmekte fayda var. Tüm ülkede hurda bronz alan hurdacı olarak hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişim kurar kurmaz en kısa sürede adresten hurda bronz alımı yapılır.

Hurda Fosfor Bronz Araiş Fiyatı 36 TL
Alüminyum Bronz Fiyatı 14 TL
Bronz Fiyatı 25 TL
Hurda Bronz Talaşı Fiyatı 23 TL

Tonajlı yani büyük miktarda hurda bronz satışlarında sizlere teklif olarak sunduğumuz bronz hurda fiyatı %10 oranına kadar artabilir. Satış yapmanın en kolay yolu 054 205 38 44 nolu cep telefonuna whatsapp üzerinden hurda fotoğraflarını atmaktır. Bronz hurdası alan firmalar arasında en hızlı fiyat teklifi sunanlardan birisiyiz. Alaşım isimleri CuSn5, CuSn6 ve CuSn8 olarak adlandırılır.

Sanayi ve fabrikalardan 2020 hurda bronz fiyatları üzerinden alımlar gerçekleştirilir. Diğer metallere oranla daha az bulunan bir hurdadır. Özelliklerinden dolayı diğer metallere oranla daha pahalıdır. Hal arasında bronz hurdası tunç hurdası olarak da adlandırılır. Tunç ile bronz hurdaları aynı şeylerdir.

Bronz Hurda Fiyatı Belirlerken Dikkate Aldığımız Faktörler

Tıpkı pirinç hurdası gibi bronz hurdası da bir alaşımdır. Alaşımlarda metaller belli oranlarda karıştırılır ve kimyasal bağ değil metalik bağ oluştururlar. Bu durum hurdanın daha kolay ayrıştırılmasına fayda sağlar. Metal karışım oranının farklı olması fiyatı da etkiler. Gerekli incelemeler yapılarak sarı bronz hurda fiyatı belirlenir. 

Tıpkı pirinç hurdasın da olduğu gibi bronz alaşımın da temel bileşeni bakırdır. Eskilerde bakırın sadece kalay ile karışımına bronz adı verilmekteydi. Günümüzde ise bakırın nikel, berilyum ve çinko ile karışması hariç geriye kalan tüm durumlara bronz denir. Tarihte bilinen en eski alaşım ise bronz alaşımıdır. 

Hurda fosfor bronz araiş ise sektörde toplanan bronz hurda miktarının önemli bir kısmını oluşturur. Bronz geri dönüşüm firması hurdacıların getirdikleri bronz hurdaları temizleyerek eritip kalıplara döker. Kalıplardan tekrar kullanılmak üzere levha ve blok şeklinde bronzlar oluşturulur. Ve benzer şekilde bronz talaşı torna gibi makinelerde işlenen bronz artıklarıdır. 

Fosfor Bronz Araiş

Fosfor bronz bronz alaşımında az miktarda fosfor katkı yapılması ile oluşan yapıya denir. Hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlamak adına fosfor bronz bant olarak üretilir. Bu malzemeyi üretimde kullanacak olan alıcı firmalar ise bantları alarak tekrar işler. Nerede kullanılır bu bantlar?

  • Valf parçalarında
  • Pompa
  • Şaft
  • Vana
  • Burç
  • Kağıt ve tekstil sanayi üretim fabrikalarında
  • Jeneratör
  • Elektrik Motoru
  • Otomotiv
  • Konnektör üretimi

Tüm bu malzemelerin üretiminde fosfor bronz kullanılır. İşleme sırasında ise fosfor bronz araiş hurdası oluşmaktadır. 

Fosfor bronz araiş
Fosfor bronz araiş

Bronz alaşımı bakır metaline oranla çok daha serttir. Erime sıcaklığı ise daha düşüktür. Bronz yapısında olan meal oranlarına göre demirden daha sert olmaları mümkün olur. Sert ve dayanıklı olan bu bronzlar silah üretiminde günümüzde dahi kullanılmaktadır. 

Düşük sıcaklıkta erimesi kolay kalıba sokulmasını sağlar. Şekil vermesi çok kolaydır. Silisyum da bronz katkısı olan metaller içerisinde yer alır. Fosfor ile birleşince neredeyse aşınması imkansız bir alaşım oluşur. Bu bileşenleri bronz geri dönüşüm merkezi analiz eder. Bu analiz sonuçlarında gerekli çalışmalar başlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA