Hurda Elektrik Motoru

Hurda elektrik motoru alımı yapılmaktadır. Eğer elinizde tonajlı motor hurdası varsa sizlere sunulan teklifte artışa gidilir. Toptan hurda elektrik motoru alan hurdacı tüm Türkiye’ den motor hurdası alımları yapmaktadır. Az olan miktarlar İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ ilçelerinden alınabilir. Diğer bölgelerden tonajlı motor hurdaları alınmaktadır.

Hurda Motor Alan Hurdacı İletişim: 0545 205 38 44

Motor hurdaları bakır, demir ve alüminyum metallerini içermektedir. Motor hurdası geri dönüşümünde içilik çalışmaları yapılır. Alımı yapılan motor hurdaları bakır, demir ve alüminyum hurdaları olarak 3′ e ayrılır. Bu ayırma işlemi yapılırken motorlar tamamen parçalanır ve hurdalar türlerine göre ayrılır.

Motor üzerinde gerekli işlem yapılmazsa hurda motor alan yerler düşük karlar elde edebilir veya zarar etmeleri mümkündür. Motor genel olarak sökülecek hurda sınıfındadır. Sökülecek hurda adından da anlaşılacağı üzere hurdacı tarafından sökümü yapılarak çeşitlerine ayrılacak olan hurdalara denir.

Sökülecek motor hurdası fiyatları her geçen gün güncellenmesi ile birlikte şu anda 2.80 TL civarındadır. Bu yüksek fiyatlar ile motor geri dönüşüm firması ile hemen iletişim kurun ve satışı gerçekleştirin.

Hurda Elektrik Motoru Çeşitleri

Elektrik motorları alternatif akım motorları, doğru akım motorları, senkron motorlar veya asenkron motorlar gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Çok sayıda elektrik motoru çeşitleri bulunmaktadır. Bu elektrik motorları kullanım alanlarına göre tercih edilmektedir. Kullanılan bazı elektrik motoru çeşitleri şunlardır:

  • Senkron elektrik motorları
  • Asenkron(Endüksiyon) elektrik motorları
  • Doğru akım elektrik motorları
  • Servo motor
  • Step motor

Özel üretim motorlarda bulunmaktadır ancak genele bakıldığında motorların çoğunluğu bu türlerde sınıflanır. Dinamo hurdaları gibi hurdalar hurda elektrik motoru monofaze motor içerir. Dinamo motoru suyu bir noktadan bir noktaya tahliye amacı ile kullanılır. Kullanılan motorun kalitesine göre de hurda dinamo motor fiyatları değişiklik gösterir.

Eğer dinamo çalışır durumda ise ve ikinci el değerlendirilebilir ise hurda dinamo fiyatları güncellenerek artar. İkinci el senkron ve asenkron motor satan hurdacılar dinamo gibi hurdaları satmaktadır. Üç fazlı motorlar da asenkron motor türüne girmektedir.

DC motorlar ise şönt motor, seri motor, sabit mıknatıslı, fırçalı ve fırçasız motorlar. DC elektrik ile çalışırlar. Kullanımları asenkron ve senkron motorlara oranla çok daha kolaydır.

Hurda Servo Motor

Hurda servo motor hurdaya ayrılmadan önce yüksek hassasiyet gerektiren noktalarda kullanılan motorlardır. Servo motorlar diğer motorlara oranla daha pahalı olurlar. Pahalı olmaları mümkün olduğu kadar az kullanılmasını sağlar. Servo motorlar da fırçalı ve fırçasız servo motor olarak ikiye ayrılır.

Hurda Step Motor

Hurdacı olarak hurda step motor ile çok daha fazla ilgileniyoruz. 3D yazıcı teknolojisinin gelişmesi ile birlikte step motora olan talep büyük oranda arttı. Kendi 3D printer makinesini yapmak isteyen vatandaşlar ikinci el step motor arayışına girerler. Step motor satan hurdacılar ile iletişime geçerek işinize yarayacak olan NEMA 17 ve NEMA 34 gibi step motor hurdaları hemen alabilirsiniz.

Yaygın olarak NEMA standartlarında olan 17 ve 34 kullanılmaktadır. Bu motorlar genellikle yazıcı hurdalarının içinden çıkmaktadır. Bizler de bu ikinci el step motorları zarar vermeden sökerek ikinci el değerlendirme yoluna gidiyoruz. Bizimle iletişime geçtiğinizde eğer elimizde varsa sizinle fotoğrafları paylaşırız. Ardından anlaşma sağlanırsa alım yapılabilir. Hurda elektrik motoru fiyatları motorun büyüklüğüne göre artar ve azalır. 

Diğer Motor Çeşitleri

Elektrik motorlarına ek olarak araç motorları da oto bakım servislerinden alınmaktadır. Motor değişimi ve kaza gibi durumların ardından pistonlu hurda motorlar alınmaktadır. Otomobil ve kamyon hurdası motorları aldığımız başlıca motorlardır. 

Oto bakım servisleri araçlarda bulunan motorları değiştirdiklerinde söktükleri motor hurdaya ayrılır. Hurdaya ayrılan motorlar motor geri dönüşümü yapan firmalar tarafından alınmaktadır. Otomobil sanayisinde bu hurdaları bulmak çok kolay.

Bir diğer motor ise beyaz eşya motorlarıdır. Çamaşır makinesi motorları ve buzdolabı ekovat hurdaları hurdacı tarafından alınmaktadır. Anlaşmalı beyaz eşya teknik servislerinden hurda beyaz eşya motor hurdaların alımları yapılmaktadır. Makine hurdalarından çıkan motorlarda motor hurdası fiyatından değerlendirilir. 

Su motorları da yine dinamo motorları ile benzerlik gösterir. Dinamo motorları su tahliyesinde kullanıldıkları gibi aynı şekilde su motoru hurdaları da su nakliyesinde kullanılır. Dükkana gelerek aynı zamanda ikinci el ve çıkma motorlarda alınabilir. En yüksek fiyatlardan motor hurdası satmak istiyorsanız iletişim kısmında bulunan numaralardan hemen bizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA