Hurda Kalorifer Kazanı Geri Dönüşüm

Hurda kalorifer kazanı söküm ve kesim hizmeti verilerek alınmaktadır. Hurda kalorifer kazanı fiyatları öğrenmek için hemen 0545 205 38 44 nolu telefon numarasını arayıp fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Kalorifer kazanı hurdası alana yerler arasında kaliteli hizmet sunan hurdacı nakliye ve işçilik masraflarının tamamını karşılamaktadır. 

Kalorifer hurdaların çoğunluğu galvaniz, bakır ve alüminyum hurdaları içermektedir. Dış kaplama olarak da demir hurdası sökümü yapılır. Galvaniz hurdası kesimi sırasında çıkan gaz zehirlidir ve kalorifer kazanı alan hurdacı kesim işlemi sırasında dikkat etmelidir. 

Kalorifer kazanı hurdası fiyatları hesaplanırken büyüklüğe göre ve içerdiği demir, bakır, alüminyum ve galvaniz hurda miktarına bakılarak hesaplama yapılır. Eğer işçilik masrafları ve nakliye masrafları varsa bu masraflar kazan alan hurdacı tarafından karşılanmalıdır. Hurda kalorifer kazanı işçilik masraflarını karşılamayan hurdacı ile çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. 

Kalorifer kazanları kullanımı günümüzde giderek azalıyor çünkü doğalgaz kullanımı kazana oranla daha pratiktri. Daire ve binalarda merkezi sistem ısıtma kullanan sitelerde ise kalorifer kazanı kullanımları halen devam etmektedir. Merkezi sistem ısınma doğalgaza oranla daha ucuzdur. 

Hurda Kalorifer Kazanı Kesimine Dikkat!

Kalorifer kazanları yakma sırasında paslanmaya dayanıklı olan galvaniz ile kaplanır. Galvaniz kaynak ile kesilirken zehirli gaz oluşur. Kazanlar da genellikle bodrum gibi kapalı ortamlarda bulunur. Kapalı ortamda havalandırılması yapılmayan gaz kesim yapan hurdacıyı zehirleyebilir. Gözlerine zarar verebilir. Bu nedenle hurda kazan kesimi yapan geri dönüşüm firması çalışanı buna çok dikkat etmelidir. 

Eski kazanlar döküm demirden oluşur. Binalara doğalaz çekilmesinin ardından kazanlar yıllarca bodrumda kalmaktadır. Temizlik amacı ile site sakinleri bu hurdaları satarak yönetime gelir eldesi ettirebilir. Elde edilen bu gelir site ihtiyaç harcamalarında kullanılabilir. 

Kalorifer kazanı hurdalarına ek olarak kalorifer petek hurdaları alımları da yapıyoruz. Eğer kazan ve petek hurdası tesisatını kökten değiştirecekseniz demir borularla birlikte tüm hurdaları güncel fiyatlar üzerinden alabiliriz. 

Uzun yıllar boyunca kullanılmış hurda kalorifer kazanı ne kadar bakım yapılırsa yapılsın düşük verimde çalışır. Özellikle eski döküm kalorifer kazanları yeni kalorifer kazanlarına oranla en az %30 daha az verimle çalışırlar. Enerji kaybını en aza indirmek ve yakıta giden parayı düşürmek istiyorsanız yeni model kazanlar almalısınız. 

Hurda kazan fiyatları kaç para ve ne kadar sorularını merak ediyorsanız hemen hurdacı iletişim bilgilerimiz ile bizleri arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA