Hurda Kalay Geri Dönüşüm

Hurda kalay İstanbul başta olmak üzere Tüm Türkiye’ den aldığımız hurda metaldir. Eğer İstanbul dışında, elinizde tonajlı kalay hurdası varsa ve hurda kalay alan hurdacı arıyorsanız hemen 0545 205 38 44 telefonunu arayabilirsiniz. Güncel hurda kalay fiyatı öğrenmek istiyorsanız da bu numaradan bizimle iletişim kurarak satış yapılabilir. 

Kalay Hurdası Fiyatı 70 TL/KG

Hurda kalay fiyatları sürekli güncellenmesi sebebi ile eğer elinizde kalay hurdası varsa bizimle iletişime geçmeniz daha iyi olur. Kalay en pahalı hurdalar arasında yer alır ve satışlarında çok iyi gelir elde edilebilir. Ton bazında hurdaları bizimle iletişime geçmeden satmayın.

Kalay bir metaldir. Kendi başına bir malzeme ile katkılanmış alaşım değildir. Kalay ilk insanlık tarihinden beri insanların kullandığı bir metal. Düşük sıcaklıkta erimesi ve kolay şekil verilmesi onun kullanılmasını cazip kılmaktadır. Ayrıca günümüzde de kullanım alanları oldukça yaygındır.

Hurda Kalay Alım Satım

Hurdacılık hizmetleri arasında hurda kalay alım satım hizmeti bulunmaktadır. Hurda kalay en pahalı hurdalar arasında olması eğer elinizde büyük miktarlarda varsa tek satışta binlerce lira kazanmak mümkündür. Pendik, Kadıköy ve Bakırköy’ de bulunan kalay geri dönüşüm firması yerleşkeleri toplanan kalay hurdalarının geri dönüşümünü gerçekleştirir.

Kalay hurdası muhtemelen elinizde bol miktarda bulunmayacaktır. Genelde aldığımız kalay hurdaları 5-10 kilo civarında olmaktadır. Ton bazında kalay hurdası alımları üretim fabrikalarından yapılmaktadır. Üretim sonucu artık olan kalay hurdaları kalay hurdası alan yerler tarafından alınmaktadır. 

Daha önceki makalemiz olan bronz hurda fiyatı makalesinde de bronzun bakır ile kalayın karışımından oluştuğuna değinmiştik. Günümüzde kalay bir çok malzemeye ek olarak kullanılır. Bazı alaşımların katkı maddesi bazen de yüzey kaplama işlemlerinde kullanılmaktadır. 

Kalay Hurdası Nerede Bulunur

Kalay hurdasını kendi başına bulması zordur. Ancak diğer metaller içerisinde bulunabilir. Kalay hurdası oran fazla olan hurdalar hurda kalay fiyatı yüksek olması sebebi ile oluşan kg değerinin fiyat ile çarpılması sonucu yüksek rakamlar çıkabilmektedir. 

Kalay alan hurdacılar kalayı otomotiv hurdası alırken motor hurda alımlarında elde edebilirler. Ayrıca kalay kaporta, radyatör, yağ ve hava filtresi üretiminde kullanılır. Bu hurdaları alan hurdacılar kalay hurdası elde edebilir. Kalay hurdası nerede bulunur sorusunun cevabını vermek kolay değildir. Hemen hemen her yerde kalay bulunabilir.

Çelik kaplamada paslanmak amacı ile kalay kullanılır. Dünyada üretilen kalayın büyük kısmı bu amaçla kullanılmaktadır. Kutu ve teneke kaplamasında da kullanılmaktadır. Süs eşyası kaplamasında kullanılır. Lehim hurdaları da kalay metali içermektedir. 

Neredeyse elektrik ve elektronik aletlerin tamamında kalay metali kullanılmaktadır. Altın ve bakır gibi özellikli bir metal türüdür. Kullanım alanları arttıkça kalay hurdası fiyatı da artmaktadır. Boya ve parfüm üretimi gibi kısaca kimya sektöründe yaygın kullanılır. Cam üretimi ve matbaa baskı elemanlarında kullanılan bir metaldir.

İstanbul hurdacılar ile iletişime geçerseniz kısa sürede hemen alım yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA