Hurda Kompozit

Hurda kompozit alımılarında güncel kompozit fiyatları sunulmaktadır. İstanbul, Kocaeli ve Trakya bölgesinden kompozit alan hurdacı en kaliteli hizmeti amaç edinmektedir. Kg veya ton bazında kompozit hurdaları değerinde alınmaktadır. 0545 205 38 44 nolu telefon ile iletişime geçerek alım ve satış gerçekleştirilebilir.

Kompozitler yaklaşık 10 yıldır dünyada aktif olarak kullanılmaktadır. Metallere artan talep doğrultusunda her geçen gün metal fiyatları daha da artıyor. Bu sebeple dünya da muadil malzeme kullanma peşindedir. Kompozitler özel oluşturulmuş karışımlardır. Hem daha ucuza mal edilebilirler hem de oldukça sağlam olurlar.

Bazı kompozit hurdaların geri dönüşümü yapılamamaktadır. Direk olarak çöpe atılan bu kompozitler aslına bakılırsa çevreyi büyük oranda kirletebilirler. Karşılaştığımız kompozit hurdaların büyük çoğunluğu kompozit dış cephe kaplamaları. Dış cephe kompozitleri bina yıkımlarında veya tadilat işlemleri sonucunda meydana gelmektedir.

Hurda kompozit alan hurdacılar geri dönüşüme en büyük katkılardan birini sağlamaktadır. Kompoit üretilmesi kolay ancak geri dönüşümü zor olan malzemeler arasında yer alır. Kullanılan kompozitlerin en uzun süre ile kullanılmaları amaç edilmelidir.

Hurda Kompozit Geri Dönüşüm

Dış cephe kaplamasında kullanılan malzemelere alikobant da denilmektedir. Daha önce yayınlanan makalelerde bu konuya değinmiştik. Ancak alikobant kompozit hurdaların tamamını kapsamaz. Kompozit oldukça yaygın ve neredeyse her sektörde karşımıza çıkmaktadır.

Komzozitlerin temel malzemesi ise bir çok alaşımda olduğu gibi gene alüminyumdur. Dünyada en çok bulunan metallerden birisi olan alüminyum metali kullanılarak kompozitler oluşturulmaktadır. İçerisinde bulunan alüminyum metali kompozite kolay şekil verilmesini sağlar.

Ayrıca kompozitler çok dayanıklı malzemelerdir. Dayanıklı olması tercih edilmesinde en büyük faktörlerden birisidir. Ayrıca çoğu dış cephe kaplama kompoziti hoş parlak bir görünüşe sahiptir.

Günümüzde reklam panolarında da kompozit kullanılır. Kompozit hurdası eski panoların yıkımında meydana gelebilir. Kompozit hurdası alan yerler alınan hurdanın gene büyük bir kısmını otomotiv sektörü hurdaları içerisinde almaktadır. Araç kaporta ve kabin yapılarında kompozit kullanımına yer verilir.

İnşaat sektöründe de vazgeçilmez malzemelerden birisidir. Ses geçirgenliği ve ısı yalıtkanlığı bakımından dayanıklı kompozitler bulunmaktadır. Bu kompozitler belirle amaçlara göre üretilmiş olurlar. Her kompozitin içerdiği maddelere göre özellikleri farklı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA