Hurda Kombi

Hurda kombi geri dönüşümü İstanbul’ da yapılmaktadır. Tonajlı kombi hurdaları alımda şehir dışına hizmet verilmektedir. İstanbul ilçelerinde hurda kombi alan hurdacı arıyorsanız hemen telefon numarasını arayabilir ve kısa sürede satış gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’ da kombi hurdası alan yerler 1 tane kombi alımında çoğunlukla sizlere düşük teklifler sunarlar. Bunun nedeni örneğin hurdacının dükkanı Avcılar ilçesinde diyelim. Siz de Anadolu Yakasında bir ilçede iseniz. Pendik, Sancaktepe ve Tuzla gibi uzak bir noktada iseniz hurdacının 1 adet kombiyi adrese gelerek alması kurtarmaz.

Bunu düşünerek bizler de aynı gün içerisinde olmasa dahi iletişim bilgilerini kayıt ediyoruz ve kombi hurdasının bulunduğu konuma yaklaştığımızda sizinle iletişim kurarak hurda kombi fiyatları üzerinden alımını gerçekleştiriyoruz.

Müşterilerimiz bizleri aradığında sordukları ilk soru hurda kombi kaç para veya kombi hurdası kaç para oluyor. Kombi hurdası fiyatı kombiye bağlı olarak değişebilir. Eğer bakır içeriği fazla eski bir kombi ise yeni kombi hurdalara oranla daha pahalıya satılmaktadır. Kombi hurdası alan yerler bunları bilir ve eğer siz elinizde bulunan kombi hurdasının değerini bilmezseniz sizleri kandırabilirler.

Hurda Kombi Fiyatları Marka Değişimi

Kombi hurdaları yaklaşık aynı boyutlardadır. Farklı üretici firmalar kombi üretimi yaparlar. Eski kombiler içerisinde bakır kazanlar yer alır. Bu nedenle eski kombiler daha yüksek fiyatlara satılabilir. Yeni kombiler ise gelişen teknoloji ile birlikte daha düşük paralara üretilmektedir. Gelişen teknoloji kullanılan metal hurda miktarı düşürmüştür.

Kullanılan değerli malzemenin az olması sebebi ile yeni kombiler eski kombilere oranla daha ucuz olmaktadır. Kombi üretici firmalar ise Buderus, Vaillant, Visessman, Alarko, Baymak, Bosch, Demirdöküm, Airfel, Eca ve Kiturami en bilindik kombi üretici firmalardır.

Kombi üretici firmaların üretimde kullandıkları değerli metal miktarları da değişiklik gösterir. Farklı markalar arasında kombi fiyatları farklılık gösterir. Bizler için ise bulunduğunuz bölgenin hiç bir önemi yoktur. İster İstanbul Avrupa Yakası Arnavutköy’ de olun isterseniz İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy’ de olun hiç fark etmeksizin adrese gelerek fiyat düşümüne gitmeden kombi hurdaları alınır. Diğer kombi hurdası geri dönüşüm firmaları da bunu yapmalıdır.

Kombi Kullanım Amacı

Kombi ve şofben tek bir amaca hizmet eder. Su ısıtma amacı ile kullanılırlar. Şofben sadece su ısıtma amacı ile kullanılır. Kombi ise hem su ısıtma amaçlı hem de evlerde bulunan petekleri ısıtma amacı ile kullanılır. Yani kısaca evi ısıtma amacı ile kullanılır.

Evin büyüklüğüne göre kombi seçiminde de farklılıklar olabilir. Eğer ev küçük bir evse küçük hacimli bir kombi tercih edilebilir. Metrekaresi büyük olan evler ise hacmi büyük olan kombiler ile ısıtılabilir. Kombi markaları da kombi alımında önemlidir. Garantisi olan kaliteli bir marka kombi almak uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir kombi olur.

Gerekli bakımları yapılmayan kombiler ise bir süre sonra kullanılmaz hale gelir. Vatandaşlar kombi hurdası alan firmalar ile iletişime geçerek bu hurdaları satmak zorunda kalırlar. Ardından mecburen sıfırını alırlar. Yenisini alarak masraf etmek istemiyorsanız senede en az 1 kere kombi bakımını yaptırmalısınız.

Kombi bakımını güvenilir işinde uzman firmalara yaptırmanızda fayda vardır. Bakım işinden anlamayan insanlar sizlere bakım yapıyormuş gibi gösterip hiç bir işlem yapmadan sizden para talep edebilirler. Hurda kombi geri dönüşüm bandında parçalarına ayrılırken bakır boru hurdaları içerisinden ayrılabilir. Bazı kombilerde bakır boru bulunurken bazı üretici firmalar borularda başka metaller kullanabilmektedir.

Eğer kombiler çalışır durumda iseler ikinci el olarak kullanılabilmeleri de mümkündür. İkinci el kullanılır durumda olan kombi fiyatları da daha yüksek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA