Lama Bakır Hurdası

Lama bakır hurdası temelde bir bakır hurdası. Ancak diğer bakır hurdalarından lama bakırı ayıran özellik ise plakalar halinde olmasıdır. Çoğunlukla lama bakır hurdası elektrik tesisatından arta kalan hurdalar olur. Hurda fiyatlarını takip edip hurda lama bakır fiyatı ne ise tam fiyattan tüm lama hurdaların alımları yapılmaktadır.

Şimdi hurda lama bakır alan yerler mi arıyorsunuz. Bizimle iletişim kurup hurdacı ile anlaşırsanız yüksek fiyatlar ile alım yapılır. Lama bakır kullanım alanları ise elektrik panoları, trafo bağlantıları ve kalıp üretiminde kullanılmaktadır.

Lama bakır yüksek voltaj geçiş noktalarında kullanılan bir malzemedir. Kablo gibi ince bakırlar kullanılırsa geçen akımdan kablolar yanabilir. İşte bu durumda lama bakır kullanılması daha doğru olur. Lama bakır binlerce amper elektriğe dayanabilir. Ömrünü tamamlayan panolar lama bakır hurdası alan hurdacılar tarafından alınmaktadır.

Lama bakır aynı zamanda topraklama amacı ile kullanılmaktadır. Topraklama yapılırken kazık görünümünde olan lama bakır toprağa çakılır. Binanın büyüklüğüne göre lama bakır kalınlığı değişebilir. Bağlantı noktası lama bakır veya bakırlı kablo olabilir. Ne kadar kalın lama bakır seçilirse o kadar güvenli olur.

Lama Bakır Hurdası Bulmak

Lama bakır hurdası bulmanın 1. yolu hurda elektrik panoları sökmekten geçer. Hurda elektrik panoları içerisinde özellikle kompanzasyon panoları içerisinde lama bakır miktarı fazladır. Kompanzasyon panosu elektrik trafo görevi gören panolar olması sebebi ile üzerinden yüksek miktarda akım geçer. Bu akımı dengelemek için lama bakır kullanılır.

Lama bakır hurdası alan geri dönüşüm firması eğer doğru şekilde lama bakırları sökerse ikinci el olarak satabilir. Sıfır ile ikinci el lama bakır arasında büyük fiyat farklılıkları oynayabilmektedir. İkinci el lama bakır tercih ede elektrik teknisyenleri hurdacıları gezerek bu ürünlerin ikinci ellerini almaktadır.

Çeşitli boy ve ebatlarda lama bakırlar bulunmaktadır. Kullanılacak lama bakır kalınlığı kullanım noktasındaki akım ve voltaj değerine göre değişir. Elektrik mühendisi gerekli hesaplamaları yaparak kullanılacak lama bakır kalınlığını ve boyunu seçer.

Lama bakır hurda fiyatları bakırla eşdeğer artmaktadır. Her yıl ortalama bakıra oranla 1 veya 2 lira daha pahalıya satılır. İşçilik masrafları olmaması fiyatlandırma üzerinde büyük bir etkendir. Hurdacı kısa sürede elinizde bulunan tüm lama hurdaları alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA