Hurda Su Saati

Hurda su saati geri dönüşümünü yaptığımız hurdalardan birisidir. Hurda su saati alan yerler içerisinde en yüksek su saati hurda fiyatı sunuyoruz. Su saatleri toplu alım yapılan hurdalardır. 1-2 tane su saati hurdası hurdasını adresten almak masraflarını kurtarmaz. Bu sebeple elinizde bulunan saat hurdaları biriktirirseniz iyi olur.

Su saatleri evlerde kullanılan su miktarını ölçüm amacıyla kullanılır. Günümüzde su parayla satılmaktadır. Dairelerin kullandıkları su miktarı hesaplanarak su faturasına yansıtılır. 2 tip su saati bulunmaktadır. Elektronik sayaç ve mekanik sayaç. Saatin türü hurda su saati fiyatları üzerinde etki etmektedir. 

Başta İstanbul Pendik, Sultanbeyli, Üsküdar, Beşiktaş Arvavutköy ve Bakırköy olmak üzere hurda su saati alımlarını yapıyoruz. Su saati hurdaları su tesisatı işleri ile uğraşan firmalar tarafından biriktirilir. Su teknisyeni bozulan su sayacını söker ve eskisini hurdaya satmak üzere alır. Dükkanda biriktirdiği su hurdalarını bizimle iletişime geçerek hurda su sayacı fiyatı ile hemen satılır. 

Hurda Su Saati Nasıl Hurdaya Ayrılır

Mekanik hurda su saatleri artık yerlerini elektronik su saatlerine bırakmaktadır. Su saatine bir sensör de denilebilir. İçinden geçen akışkanın miktarını ölçen yapıya su saati denir. Saat içerisinden geçen su saat içerisindeki pervanei çevirmektedir. Pervanenin her bir turu hesaplanarak saat üzerinden geçen su miktarı hesaplanır.

Sanayi tipi fabrika su sayaçları ile ev tipi su sayaçları görünüm olarak birbirlerinden farklı olsalar da çalışma mantıkları ve çalışma prensipleri bire bir aynıdır. Mekanik su sayaçları çok arıza yapmaktadır. Belli bir kullanım ömürleri bulunur. En fazla bozulan su saatleri mekanik su sayaçlarıdır. 

Toplu şekilde su sayacı hurdası alınır. Su sayacı hurdası sarı(pirinç) hurdaları içermektedir. Sarı hurdasına ek olarak plastik, demir cam ve az miktarda da alüminyum hurdası içerir. Hurda su saati alan hurdacılar aldıkları sayaç hurdaları metal türlerine göre ayırıp geri dönüşüm işlemini gerçekleştirir. Hurdanın çoğunluğu sarı hurdası içermektedir. 

Su Saati Çalışma Prensibi

Su saati çalışma prensibi şu şekildedir. Saat içerisindeki pervane mekanik olarak dönme hareketini saat içerisinde bulunan dişliye aktarır. Pervanenin içerisindeki pervanenin dönme sayısı ile akın sıvı arasında doğru orantılı bir oran vardır. Sanayi tipi sayaçlar daha fazla su akışı olması gerekmesi nedeniyle ev tipi sayaçlara oranla daha büyük olurlar. 

Su sayacı çapları artık piyasada belli standartlarda üretilmektedir. Su sayaçları eskiden adreslerde gezen personeller ile okunarak yapılmaktaydı. Şimdi de ülkemizde çoğu sayaç bu yöntem ile okunmaktadır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte akıllı saatler direk internete bağlanabilir. 

Akıllı sayaçlar internete bağlanarak sayacın fiziksel bir okunmasına gerek kalmadan direk internet üzerinden veri aktarımı yapılabilmektedir. Bu şekilde insan gücüne olan ihtiyaç azaltılmış olur. Su m3 cinsinden ölçülmektedir. Su hesabı yapılırken de m3 ile çarpılarak hesap yapılır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA