Hurda Titanyum Fiyatı

Hurda titanyum fiyatı eğer fazla ise sizlere sunulan teklifte de artış olur. Eğer elinizde bulunan miktar fazla ise bizimle iletişime geçiniz. Tüm Türkiye’ den titanyum hurdası alan hurdacı güncel titanyum fiyatlarının çok üstünde teklifler sunar. Toptan hurda titanyum alımları yapılmaktadır.

Hurda Titanyum Fiyatı 7.2 TL
Hurda Titanyum Talaşı Fiyatı 4 TL

Titanyum metalini sokaktan toplamamız mümkün değil. Titanyum daha çok üretim sektöründe kullanılmaktadır. Ütülerde de titanyum metali kullanılabilir. Üretimde kullanılan titanyum metalini titanyum hurdası geri dönüşüm firması karşıla.

Titanyum kendisi bir metaldir. Bir alaşım değildir ve periyodik cetvelde yeri vardır. Nadir bulunan bir element olduğu sanılsa da doğada en fazla bulunan metaller arasında yer alır.

Hurda Titanyum Fiyatı Etkileyen Ülkeler

Dünyada çok sayıda ülkede titanyum rezervi bulunmaktadır. ABD, Çin, Rusya, Kanada, Hindistan ve Avusturalya gibi ülkeler titanyum üretiminde başı çeker. Titanyum ihtiyacımızın bir kısmını yurt dışından karşılamaktayız. Titanyum alımı yaptığımız ülkelerle ilişkilerimize göre hurda titanyum fiyatı etkilenmektedir.

Bir madeni topraktan çıkarmak yüzeyden toplamaya oranla daha ucuza denk gelir. Elimizde bulunan hurda titanyum eğer geri dönüşüme kazandırılırsa yurt dışından alınmasına da gerek kalmaz. Titanyum hurdası alan yerler ile iletişim kurarak elinizde bulunan tüm titanyum hurdaları satabilirsiniz.

Dünyada bulunan titanyum rezervleri ihtiyacı yıllarca karşılayabilir seviyededir. Teknolojik ürün üretiminde kullanılan titanyuma olan talep her geçen gün artmaktadır. Talebin artması ile de titanyum hurda kg fiyatı artı yönde ilerlemektedir.

Hurda Titanyum Nerelerden Alınır

Titanyum hemen hemen her ülkede bulunmaktadır ancak her geçen gün teknolojide olan gelişmeler bu metale artan talebi büyük oranda artırdı. Baya üretiminde kullanılması gereken temel taşı titanyum metali kullanılmak zorundadır. Ayrıca kağıt ve plastik üretebilmek için titanyuma ihtiyaç vardır.

Titanyum 1600 dereceden fazla ısıya dayanım gösterir. Bu özelliği yüksek ısı bölgelerinde ve aşırı dayanım gerektiren bölgelerde kullanışlı olmasını sağlamıştır. Temel kullanım alanları savunma sanayisi, uçak sanayisi, uzay çalışmaları ve tıbbi cihaz üretiminde kullanılmaktadır. Bu yaygın kullanım hurda titanyum fiyatı değerlerini etkiler.

Kimya laboratuvarları arge birimlerinde test çalışmalarında titanyum metali kullanılır. Demir gibi veya diğer metaller gibi işlemesi kolay olmayan hurda titanyum basit uygulamalarda kullanımı oldukça azdır. Özel amaçlı olarak kullanılırlar. Fiyatları bu duruma etki eden bir başka faktördür.

Titanyum Hurda Alımlarında Karşılaştığımız Hurda Maddeleri

  • Binek araç motor parçaları
  • Pencere çerçeveleri
  • Cep telefonları
  • Bilgisayarlar
  • Saatler
  • Diş implantları
  • Kaynak elektrotları

Gibi bir çok noktadan hurda titanyum eldesi mümkün. Hiç bilmediğimiz veya filmlerde gördüğümüzden uranyum ile karıştırılan titanyum aslına bakılırsa her zaman kullandığımız ürünlerin içindedir. İşlenmesinin zor olduğuna daha önce de değinmiştik. Bu sebeple pahalı satılan ürünlerde kullanılır.

Titanyum da ısı ve elektrik iletkenliği diğer metallere oranla biraz daha düşüktür. Aşınması en zor metaller arasında yer alır. Asit ve tuzlara karşı en dayanıklı metaller arasında yer alır. Hiçbir minik canlı türü ile kimyasal yönden etkileşime girmezler. Kimyasal sembolü Ti‘ dir. Periyodik cetvelde bu şeklide isimlendirilir. 

Hurda Titanyum Nasıl Anlaşılır

Titanyum aynı hacimle demir hurdasına oranlar en az %40 oranında daha hafif olur. Ağırlığından anlamak mümkündür. Mukavemeti yüksek olması nedini ile aşırı serttir. Bunlar test edilerek titanyum olup olmadığı anlaşılabilmektedir.

Öz kütlesi 4.51‘ dir. Demir öz kütlesi ise 7,870. Buradan çıkartılacak sonuç demire oranla çok daha hafiftir. Uzay çalışmalarında ve havacılıkta kullanılması hafif ve dayanıklı olması nedeniyle bol kullanılır. Kırılma ve aşınmaya çok dayanıklıdır. Araç tekerleği jantlarında da kullanılabilmektedir. 

Ergime yani erime derecesi tam tamına 1650 derece. Bu  da kalıp üretimi gibi noktalarda kullanılabilir olmasını sağlar. Titanyum hiç bir mikroorganizma ile reaksiyona girmez. İnsan vücudu platin gibi kullanılabilir. Vücuda temas eden ürünlerde de kullanımı yaygındır. 

Kimyasal Özellikleri

Ti sembolü ile gösterilir. Hafif, parlak ve güçlü yapıya sahip elementtir. Diğer metaller ile alaşım yaparak çelik gibi daha sağlam metaller oluşturabilir. Alaşım yaptığı metaller ise demir ve alüminyum metalleri başı çeker. Toplamda 5 tane metal izotopu bulunmaktadır. 

Kolay bağ kurma özelliğine sahip titanyum topraktan diğer metaller gibi cevher olarak çıkartılır. Titanyum cevheri TiO2 dir. TiO2 kullanılarak titanyum ayrılması gerçekleşir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA