Toptan Hurda Alan Hurdacı

Toptan hurda alan hurdacı toplu hurda alımlarında en yüksek fiyatları verir. Hurdacı açısından bakıldığında hurda miktarı ne kadar fazla olursa sunacağı hurda fiyatı da o kadar yüksek olur. Ülkemizde bulunan toptan hurda alan firmalar sayısı azdır. Bu firmalardan biri ile hemen iletişim kurarak toptan tonajlı hurda satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Toplu alımda neden yüksek fiyat verilir. Toplu alımda hurdacılar tonajdan kazanabilmektedir. Bu nedenle toplu alım sırasında sizlere verilebilecek en iyi hurda fiyatı teklif edilebilir. Hele ki hurda miktarı binlerce ton size çok yüksek hurda fiyat teklifleri alabilirsiniz. Bizim sizden ricamız ise hurdacı ile iletişime geçmeden yani bizden fiyat almadan hurda satışı yapmayın.

Toptan Hurda Alan Firmalar

Toptan hurda alan firmalar ellerinde bu işi yapabilmek için çok sayıda araç bulundurması gerekir. Bu araçlar kamyon, kepçe, dorse ve İngizlizce karşılığı handler olan halk arasında ise kato olarak geçen araçlardır. Eğer bu araçlar olmazsa bir hurdacının toptan hurda alımı yapması pek mümkün olmaz.

Toptan hurdalar büyük şehirler başta olmak üzere ülkemizin her bölgesinden alınabilir. Bir AVM yıkımında toplu hurda açığa çıkar veya bir fabrika yıkımı sonucu 1000 tondan fazla hurda açığa çıkabilmektedir.

Gemi bertaraf işlemleri ve liman yıkımı gibi işlerde 10 bin ton hurda geri dönüşüme gönderilebilir. Bu hurdaların büyük bir kısmı demir hurdası olur.

Ne Kadar Miktar Toptan Değerine Girebilir?

Eğer hurdacı kurumsal bir firma ise toptan hurda kelimesi bu hurdacı açısından en az 2000 tondan fazla olan hurdaları ifade eder. Eğer hurdacı küçük bir işletme ise 200 ton hurda bile bu hurdacı için toplu seviyede bir hurda alımı demektir.

Metal ve diğer hurdaların çeşitlerine göre toptan hurda tabiri değişebilir. Değer sırasında ve çokluk olarak bakıldığında bakır hurdası en değerli hurdalardan birisidir. Sonrasında orta değerde alüminyum gelir. Ardından da hepimizin bildiği gibi demir hurdası gelmektedir. Burada bu metallerin örnek verilmesi en çok alınıp satılan metaller olmasıdır.

Örneğin 200 ton bakır hurdası toplu alım sayılabilir ancak 200 ton demir toplu alım sayılmaz. Burada etkili olan sebep değer farkıdır. Demir 1000 ton gibi rakamlardan sonra toplu alıma girer. Bu durum toptan hurda alan yerler açısından da değişiklik gösterebilir.

Toptan Alım İşlemleri

Toptan hurda alımında belki 1 belki de 2 ay boyunca 1 noktada çalışmak gerekebilir. Eğer bu nokta şehir dışında ise hurdacı masrafları büyük oranda artar. Şehir dışından hurda alımlarında hurdacı bu gibi etkenleri de düşünerek sizlere toptan hurda alımı fiyatı sunar. Eğer anlaşılırsa bölgenizde bulunan bir hurdacı ile anlaşmak sizlere daha karlı olabilir.

Öncelikle hurdacı uzun süre çalışacak büyüklükte olmalı ve gerekli tüm araçlara sahip olmalıdır. Satış yapmadan önce bunları kontrol etmenizde fayda vardır. Ardından işin tamamlanacağı süre hakkında hemfikir olmak gerekir. Zaman aşımına uğramadan 1-2 gün fazla olabilir işin teslim edilmesi gerekmektedir.

En önemli hususlardan birisi ise güvenlik önlemleridir. Tüm hurdacı çalışanların toplu alımda güvenlik önlemlerinin alınması gerekir.

Toptan Alım Yapılamayacak Metaller

Bazı hurdalar vardır ki bu hurdaların toplu alımı mümkün değildir. Neden mi? Çünkü bu hurdaları çok pahalıdır veya kullanım oranı azdır. Bu sebeple toptan alım yapılamaz. Bu metallerden bazıları:

  • Nikel (Değerli)
  • Pirinç (Kullanım oranı az)
  • Kurşun (Kullanım oranı az)
  • Titanyum (Nadir kullanım)
  • Krom (Değerli)

Altın ve elmas gibi hurdalardan bahsetmemize gerek yok. Onları bulmak neredeyse imkansızdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA